SineVizyon Tüm Filmler Vizyondakiler

Arif v 216 ( 2018 )

Arif v 216 Vizyon Tarihi : 05 Ocak 2018
Arif v 216 Yönetmen : Kıvanç Baruönü
Arif v 216 Oyuncular : Cem Yılmaz , Ozan Guven , Özkan Uğur , Özge Özberk

Arif V 216 Konusu
G.O.R.A’dan tanıdığımız ve bir robot olan 216, insan olmanın hayaliyle yaşamaktadır. Uzaydaki evinden yola çıkar ve çok sevdiği arkadaşı Arif’in yanına gelir. Onunla birlikte insan gibi yaşamaya başlar. Tıpkı insanlar gibi sıradan bir yaşam sürmeye çalışsa da farklı olduğu çevresindeki kimsenin dikkatinden kaçmaz. Yine de dünyada, insanlar arasında yaşamaya alıştığı sırada aşk kapısını çalar. Aslında bir robot olduğunu herkesten gizlemeye çalışan 216 ne kadar istese de bunu başaramaz. Bu sırada 216’yı fark eden zengin bir iş adamı, onu herkese tanıtıp kopyalarını yapmak ister. Sunduğu cazip tekliflerle 216’yı kandırmayı başaran iş adamı, onun sayesinde geleceği de değiştirmek istemektedir. Öte yandan Arif ise bu korkunç planı öğrenir ve hem dünyayı hem de 216’yı korkunç planlardan kurtarmak için bir mücadeleye girişir.

Arif V 216 Oyuncuları
Cem Yılmaz
Aslen Sivas-Gürün’lü olan Cem Yılmaz 23 Nisan 1973 tarihinde Kocamustafapaşa İstanbul’da doğdu. Annesi Sabahat Yılmaz Selanik göçmeni ve babası Arif Yılmaz Sivas’lıdır. Cem Yılmaz’ın iki kardeşi vardır. Biri kendisinden beş yaş büyük abisi Can Yılmaz ve kendisinden on yaş küçük kardeşi Özge Çevik’tir. Yılmaz’ın kız kardeşi Özge Çevik; aynı zamanda bir komedyen ve oyuncu olan Tolga Çevik’le evlidir. Cem Yılmaz 1998 yılında Mazhar Alanson’la başrollerini paylaştığı Her Şey Çok Güzel Olacak filmiyle sinemaya adım attı ve büyük beğeni topladı. 2004 yılında vizyona giren G.O.R.A filminin senaryosunu yazıp aynı zamanda başrolünde oynadı. Aralarında “A.R.O.G”, “Hokkabaz”, “Yahşi Batı”, “Pek Yakında”, “Ali Baba ve Yedi Cüceler” gibi yapımların da olduğu on sinema filminde başrol oynadı. Kariyeri boyunca Doritos, Opel, Türk Telekom, Türkiye İş Bankası gibi birçok ulusal markanın reklamlarında yer aldı. Sıkı bir Sadri Alışık hayranı olan Cem Yılmaz’ın filmlerindeki birçok karakter bu hayranlığın izlerini taşımaktadır.

Ozan Güven
1975 yılında Almanya’da dünyaya gelen Ozan Güven Mimar Sinan Üniversitesi Modern Dans Bölümü’nden mezun oldu. Daha sonra İzmir Belediye Konservatuvarı’na katılarak burada oyunculuk dersleri aldı. Ardından Şahika Tekand Tiyatrosu’nda çalıştı. İkinci Bahar dizisiyle tanınan bir oyuncu hâline geldi. Daha sonra Çiçeği Büyütmek, Koçum Benim, Aslı ile Kerem, Bir İstanbul Masalı, Canım Ailem, Koyu Kırmızı, Muhteşem Yüzyıl ve Fi gibi televizyon dizilerinde rol aldı. Yakın arkadaşı olan Cem Yılmaz’la birlikte G.O.R.A, A.R.O.G, Yahşi Batı ve Pek Yakında filmlerinde oynadı.

Arif V 216 Yönetmeni
Kıvanç Baruönü
11 Ekim 1969’da Zonguldak’ta dünyaya gelen Kıvanç Baruönü, Ankara Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü’nde okudu. Üniversite eğitimi sırasında 32. gün programında muhabir olarak görev yaptı. Daha sonra ise Türkiye’nin ilk özel radyolarından olan Genç Radyo ve Klas Radyo’da yayın yönetmeni ve programcı olarak çalıştı. 1990’lı yılların başından itibaren ise onlarca farklı klibin çekiminde yönetmenlik yaptı. Yine aynı yıllarda Savaş Ay tarafından sunulan ve hazırlanan A Takımı programında görsel yönetmen ve aynı zamanda danışman olarak uzun süre görev aldı. 2004 yılında Cem Yılmaz’ın başrolünde olduğu G.O.R.A. filmi ilk uzun metraj yönetmenlik denemesi olarak büyük başarı topladı. Bunun ardından iki film daha çekti. Patron Mutlu Son İstiyor ve Kocan Kadar Konuş yapımlarının da yönetmenliğini yapan Barunönü 2015 yılında Kocan Kadar Konuş: Diriliş ile izleyicilerle buluştu.

  • 7.5/10
    SinePuan - 7.5/10
  • 8/10
    IMDB - 8.0/10
  • 7.3/10
    Diğer Sinema Siteleri Ortalaması - 7.3/10
7.6/10
Sending
User Review
0/10 (0 votes)

BİZİ TAKİP EDİN

Bizi sosyal medyada takip ederek rehberi olduğumuz tüm haberleri aynı anda sosyal medyada takip edebilisiniz!

/* ]]> */