SineVizyon Tüm Filmler Vizyondakiler

Deliha 2 ( 2018 )

Deliha 2 Vizyon Tarihi : 12 Ocak 2018
Deliha 2 Yönetmen : Gupse Özay
Deliha 2 Oyuncular : Gupse Özay , Derya Alabora

 

 

Deliha 2 Konusu
Temiz kalpli ama bir o kadar da deli dolu olan Zeliha başına sürekli dert açmayı başarmaktadır. Sonunda aşk hayatını bir kenara bırakmaya ve kariyer yapmaya karar verir. Hayallerini uzun süredir bir aşçı olmak süslemektedir. Ancak gittiği birçok iş görüşmesinden hayal kırıklığı ile dönmüştür. Bİr gün Zeliha’nın şansı nihayet döner ve şık bir restoranda çalışmaya başlar. Artık iş dünyasına adımını atmayı başarmıştır. Büyük umutlarla restoranda çalışmaya başlayan Zeliha, hayallerini gerçekleştirebilecek midir? Filmin senaristliğini yapan ve başrolünü üstlenen Gupse Özay, aynı zamanda yönetmen koltuğunda da oturan isim. Kadroda ona eşlik eden isimler ise Derya Alabora ve Esin Eden.

Deliha 2 Oyuncuları
Gupse Özay
30 Temmuz 1984 tarihinde, İzmir’de dünyaya gelen Gupse Özay Çerkes kökenli bir ailede büyüdü. Çerkesçe olan adı “canımın içi” anlamını taşımaktadır. Çocukluğunu İzmir’de geçiren Gupse Özay Ege Üniversitesi Radyo Tv ve Sinema Bölümü’nden mezun olmuştur. Üniversite yıllarında arkdaşlarıyla Yaman Yaşamışım adlı bir belgesel çekmiş ve bu belgesel ile ödül almıştır. TRT’den, yapım şirketlerine kadar gitmiş, magazin dergilerinden dizi setlerine kadar kariyerini geliştirebileceği her alanda çalışmayı denemiştir. Özay daha sonra ise dört yıl boyunca reklam yazarlığı yapmış ve ardından reklam sektöründen ayrılarak dizi sektörüne adım atmıştır. Birkaç dizi denemesinden sonra dostlarıyla hazırladığı Psikolog skeçlerini yayınlamış; bu skeçlerin beğenilmesinin ardından Yalan Dünya dizisinde rol almayı başarmıştır. Yalan Dünya dizisinde Nurhayat karakterini canlandıran Özay geniş kitlelerce tanınmayı başarmış ve daha sonra bir araba firmasının reklamında da rol almıştır. 20. Sadri Alışık Sinema Ödülleri’nde ise Müzikal ya da Komedi dalında “Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu” olarak ödül sahibi olmuştur.

Derya Alabora
19 Ağustos 1959 tarihinde, İstanbul’da dünyaya gelen Derya Alabora Mimar Sinan Üniversitesi’nde Tiyatro Bölümü’nden 1982 yılında mezun oldu ve okuldan mezun olmasının ardından Bursa Devlet Tiyatroları bünyesine geçti. Alabora’nın annesinin adı Türkan Harupçu, babasının adı ise Nazım Harupçu’dur. “Alabora” soyadını ikinci annesi olarak nitelendirdiği teyzesinden almıştır. Bursa Devlet Tiyatroları’nda bir yıl kadar çalıştıktan sonra istifa eden Alabora ayrılmasının ardından çeşitli özel tiyatrolara çalışmaya başladı. Aralarında Jean Gennet’in Balkon, Özen Yula’nın Ay Tedirginliği ve Bryony Lavery’nin Frozen adlı oyununun da yer aldığı pek çok oyunda izleyicilerle buluştu. Bir süre tiyatrocu Ali Poyrazoğlu ile beraber çalıştı. Tiyatro Grup’un kurucu kadrosunda olan Alabora, DOT ve garajistanbul gibi tiyatrolarda sahne aldı. Aynı zamanda Salkım Hanımın Taneleri, Masumiyet ve Adem’in Trenleri gibi ödüllü sinema filmlerinde de rol almış olan Alabora kendisi gibi oyuncu olan Uğur Yücel ile 1983 yılından bu yana evlidir. Çiftin bu evlilikten Can Yücel adlı bir çocukları bulunmaktadır. Derya Alabora aynı zamanda insan ve hayvan hakları, düşünce özgürlüğü gibi konularda çeşitli çalışmalar yapmaktadır. Bunun için 2009 yılında hayvan haklarının korunmasıyla ilgili çekilen ve bir kısa film olan Ezber’de de yer almıştır. Sinemada doruk noktaya ulaştığı film yönetmen Zeki Demirkubuz’un başarılı filmi Masumiyet filmi olarak gösterilmektedir.

Deliha 2 Yönetmeni
Gupse Özay

Gupse Özay senaryosunu kendi yazdığı ve yönetmenliğini Hakan Algül’ün üstlendiği ilk sinema filmi Deliha’da Zeliha karakteriyle izleyici karşısına çıktı. Film 14 Kasım 2014 tarihinde vizyona girdi. Gupse Özay daha sonra ise 8 Nisan’da vizyona girmiş olan “Küçük Esnaf” sinema filmi ile izleyicilerle buluştu.

  • 5/10
    SinePuan - 5/10
  • 3.3/10
    IMDB - 3.3/10
  • 5/10
    Diğer Sinema Siteleri Ortalaması - 5/10
4.4/10

BİZİ TAKİP EDİN

Bizi sosyal medyada takip ederek rehberi olduğumuz tüm haberleri aynı anda sosyal medyada takip edebilisiniz!

/* ]]> */